CZY WARTO WYBRAĆ PODRÓŻ BUSEM DO HOLANDII?

busy do holandii

PODRÓŻ LĄDEM - Przejazd własnym samochodem

Nie ma co ukrywać, że jest to najbardziej wygody sposób przemieszczania się. Każdy wie, że podróż swoim samochodem daje najwięcej komfortu w czasie podróży do Holandii lub innych krajów. Możemy zatrzymać się kiedy chcemy, mamy zapewniony cały bagażnik do swojej dyspozycji. Jednak opcja taka jest jednocześnie najdroższa. Jeśli jedziemy sami, cały koszt zakupu paliwa to nasz niemały wydatek. Dodatkowo dochodzą koszty opłat drogowych czy też niespodziewane wydatki związane z awariami auta. Nie sposób nie wspomnieć o może najważniejszej rzeczy. Jazda najlepszym samochodem na długich dystansach po super autostradach nie należy do przyjemnych i jest męcząca.

Przejazd busem czy autobusem?

Przewozy osób busami do Holandii, które wykonujemy nie różnią się może od innych oferowanych na rynku. Oferty takie jak nasza charakteryzuje sposób przewożenia pasażerów w systemie door to door tj od drzwi do drzwi. Taki sposób podróży daje klientowi możliwość swobodnego spakowania się do busa w punkcie początkowym i wypakowania na zakończeniu trasy. Element ten daje przewagę nad podróżą autobusem liniowym. Po dojechaniu autobusem na przystanek końcowy jesteśmy zmuszeni do szukania środka transportu aby dojechać pod adres końcowy. Oferowane przez naszą firmą busy są też zazwyczaj tańsze w stosunku do biletu autobusowego. Dzięki połączeniu usług – door to door, dużych przestrzeni ładunkowych na bagaż oraz taniego kosztu przejazdu, całościowo oferta podróży busem jest bardzo komfortowym środkiem międzynarodowego transportu. Największą liczbę kursów wykonujemy pomiędzy większymi miastami Polski ( Łódź, Warszawa, Poznań, Lublin, Wrocław  i inne), a w Holandii (Essen, Rotterdam, Amsterdam, Utrecht, Breda i inne).

PODRÓŻ LOTNICZA - Przelot samolotem

Przelot samolotem pomiędzy Polską, a Holandią nabiera coraz większej popularności. Dzieje się tak, gdyż oferty ceny biletów w liniach lotniczych są czasami korzystniejsze w stosunku do ceny biletu busa. Na niską cenę możemy trafić tylko i wyłącznie podczas promocji, które niestety nie są zbyt często oferowane przez linie lotnicze. Dlatego też nie zawsze można zakupić bilet po znacznej obniżce. 
Na korzyść przelotu samolotem z Polski do Holandii przemawia to, że czas podróży z Warszawy do Amsterdamu wynosi około dwie godziny. Jest to bardzo krótki czas, ale należy pamiętać, że musimy dojechać na lotnisko, po wylądowaniu zachodzi konieczność dojazdu do miejsca, w które planujemy jechać. aby dotrzeć na lotnisku lub z niego wyjechać musimy poprosić znajomych lub wynająć taksówkę, a tym samym ponieść dodatkowe koszty. Oprócz tego istnieją ograniczenia co do ilości przewożonego bagażu. Za każdy dodatkowy kilogram nadbagażu jesteśmy zmuszeni do dopłaty.  
Kolejną negatywną przesłanką przemawiającą za rezygnacją z wyboru samolotu jako środka podróży jest konieczność zakupu biletu z dużym wyprzedzeniem czasowy co ogranicza w późniejszym czasie możliwość zmiany planów i dodatkowo sprawia, że jesteśmy związani terminem. Niejedna z osób doświadczyła nieprzyjemnych sytuacji związanych z zagubieniem bagażu. Nie wszyscy  też lubią latać samolotami. Ludzi boją się o swoje bezpieczeństwo, obawiają się na przykład katastrofy. 
Każdy musi zdecydować jaki będzie odpowiedni dla niego sposób podróży. Na pewno linie lotnicze najczęściej wybierane są przez społeczności biznesowe, które nie koniecznie liczą się z wysokimi kosztami podróży. My zachęcamy jednak do wyboru busa jako środka transportu w podróży do Holandii. 

PODRÓŻ PROMEM I KOLEJĄ - Przejazd pociągiem

Jazda pociągiem do Holandii nie należy do stosowanych często rozwiązań. W tym rozwiązaniu najbardziej doskwierać nam będą częste przesiadki. W obecnym rozkładzie jazdy pociągów brakuje bezpośrednich połączeń do Holandii. Tego rodzaju usługi przewozowe są częściej wybierane w połączeniach krajowych. Tak jak w przypadku podróży lotniczych wyjazdy odbywają się z stacji więc rozpoczynając podróż do Holandii zachodzi konieczność dojazdu na dworzec. Co do ceny i czasu przejazdu z Polski do Holandii to jest on zbliżony do przejazdu busa. Z tego powodu niewielu decyduje się na podróż do Holandii pociągiem. Częste przesiadki w tego rodzaju w przewozach  w sytuacji gdy posiadamy duże ilości bagażu to męka. Rozładunek i z załadunek bagaży to bardzo duże utrudnienie w czasie podróży pociągiem.
Transport kolejowy to przyszłość, a wdrożenie kolei dużych prędkości w Polsce znacznie przyspieszy podróż. Niestety nie zanosi się, że infrastruktura kolejowa zostanie przebudowana w krótkim czasie.  

Przejazd promem

Z racji tego, że Holandia jak i Polska leżą na lądzie Europy przejazd promem nie jest dobrym pomysłem. Jeśli chodzi o transport towarów pomiędzy krajami drogą morską to rozwijający się kierunek logistyki. Przeprawy promowe wybierane są przez osoby podróżujące do Skandynawii czy na Wyspy Brytyjskie. Nie jest możliwe przeprowadzenie analizy porównawczej pomiędzy przejazdem busem do Holandii, a promem. To zupełnie inne metody podróży i akurat  w tym przypadku nie może dokonać porównania na żadnej płaszczyźnie. Na dzień dzisiejszy tylko przewozy busami i przelot samolotem do Holandii jest jedyną alternatywą w stosunku do jazdy własnym samochodem.     

SPRAWDŹ NASZ CENNIK